2015’te 50. yılını kutlayacak grup, yeni bir albüm ve özel bir dünya turuna hazırlanıyor. Grubun ana gitaristi Matthias Jabs, grubun yeni bir albüm üzerinde çalıştığını ve şarkılarının çoğunun Blackout ve Love at First Sting zamanlarında yazıldığını onayladı.

Evet, çoktan başladık. Elimizde on iki şarkı var. Genel olarak şarkıları; insanların bizi en çok dinlediği ve en iyi, en yaratıcı olduğumuz dönem olan 80’lerin başındaki Blackout ve Love at First Sting günlerinden aldık. Şarkıların soundu güzel ancak hiçbir zaman bitirilememişti. Vokal ve sözleri yoktu aynı zamanda kaydedilmemişti de. Bu yüzden her şeyi yenilememiz gerekti. Yine de şarkıların soundu şimdilik harika.

Gruba 1965 yılında katılan gitarist Rudolf Schenker şunları ekledi:

(Scorpions’ın son yayınladığı kayıt) MTV Unplugged’tan bonus disk için sakladığımız iki şarkı var: Dancing With the Moonlight ve Rock & Roll Band. Yani elimizdeki bu iki şarkıyı albüme ekleyeceğiz. Bence, 70’ler ve 80’lerden yayınlamak istediğimiz toplam on beş şarkı var. 2014te, tur programında olup da henüz çalmadığımız yerlerde çalacağız, daha sonra geri dönüp kayıt yapacağız.