Önümüzdeki günlerde piyasaya süreceği “I’m the Man: The Story of That Guy From Anthrax” kitabı ile ilgili açıklamalar yapmak üzere Radio.com’da bir programa katılan Scott Ian, yine konuyu Metallica’ya getirmeyi başardı ve çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Metallica’nın ilk kurulduğu dönemde grubun asıl frontman’inin Dave Mustaine olduğunu söyleyen Scott Ian, o dönemde James Hetfield’ın topluluk karşısında utangaç bir tavır sergilediğini belirtti.  İlk sahne deneyimleri sırasında James Hetfield’ın topluluk karşısında rahat hareket edememesi sebebiyle grubun her anlamda sahnedeki liderinin Dave Mustaine olduğunu ve bu yüzden de grubun asıl frontman’inin Dave Mustaine olduğunu öne süren Ian, yeni kitabında bu konuların üzerinde fazlasıyla durduğunu söyledi.

Kitapta tüm bunlara ek olarak Cliff Burton ile olan birebir konuşmalarına da yer verdiğini belirten Ian, Dave Mustaine’in gruptan atılmasının ardından grup içinde neler yaşandığını birincil olarak gözlemlediğini ve bunları kitaba aktardığını söyledi.

Evet, tüm bunları okuduktan sonra acaba haberde bir sorun mu var diye düşünebilirsiniz… Hayır yok. Anthrax’ın adamı kitabının reklamını Metallica üzerinde anlattığı konuları öne sürerek yapıyor. Gülsek mi ağlasak mı bilemedim. İlahi Scott.