Rock Svierge isimli web sitesine röportaj veren Anthrax gitaristi Scott Ian, eğer imkanım olsaydı interneti kapatmak istediğini söyledi. Ian, daha önce “müzik dağıtımının eski usül yöntemlerle yapıldığı, yani albümün somut olarak satın alındığı zamanlara dönmek isterdim” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Başarılı gitaristin yeni açıklamaları şu şekilde: 

Eğer lambadan bir cin çıkıp bana interneti kapatma fırsatı verseydi, hiç düşünmeden yapardım. Kesinlikle, insanların müzik marketlerde kuyruk olup albümümüzü satın aldığı zamanları tercih ederim. Bence bu eski zamanlar, insanların günümüzdeki hırsızlık çabalarından çok daha güzeldi.

Fakat, Ian internetin güzel yanlarının olduğunu da kabul etti. 80’li yıllardaki gibi, sadece medya ve radyoya bağlı olmadıklarını söyledi.

Şimdi ise Facebook veya başka bir siteye girip insanlara neler yaptığımızın haberini verebiliyoruz. Paylaştığımız anda dünyadaki bütün hayranlarımız görüyor ve sıcağı sıcağına tepki alma imkanımız oluyor. Bence bu gerçekten çok hoş.  Bir fan’ın gözünden bakınca, ki bende bir fan’ım, sevdiğim bir grubun gitaristine Twitter’dan bir şey yazıyorum, cevap veriyor ve bir diyalog başlıyor. Ne harika bir olay! Fan’lar bunu eskiden yapamazlardı.

Anthrax bu sene içinde yeni albümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Grup, bu haftanın ilk günlerinde 45 saniyelik bir teaser yayınlamıştı.