Scott Ian, heyecanlı fanlarla karşılaşmayla ilgili sorunu olmadığını hemen hemen her fırsatta dile getiriyor, çünkü tamamen aynı olayı yaşadığı zamanları anımsıyor. Anthrax’ın büyük patlamasını yapmadan önce Scott Ian’ın Tony Iommi ile tanışması da buna dahil. 

Fan’ların kendisiyle tanışınca akıllarının uçmasını olağan karşıladığını, çünkü onun da Tony Iommi ile tanıştığı zaman kendini zar zor kontrol ettiğini söyleyen Ian, sözlerine şöyle devam etti:

Bazen sokakta yürüdüğümde bazı fan’lar grubun veya benim adımı avazları çıktığı kadar bağırarak bana doğru koşuyor. Aslında bu duyguyu seviyorum çünkü o duyguyu tamamen anlayabiliyorum.

Gerçekten anlıyorum. Tony Iommi ile ilk kez aynı odada bulunduğum anı unutamıyorum. Güvenlik beni yaka paça atar diye bağıramıyordum ama tek düşündüğüm ‘Tony Iommi ile aynı odadayım lan!‘dan ibaretti. Az kalsın aklımı yitiriyordum. Bir an o muhteşem paltosundan tutup sarılasım geldi. Beynim patlamak üzereydi. Bunu anlatıyorum çünkü fan’ların beni görünce yaşadığı duyguyu anlayabiliyorum.

Scott Ian, “Ben O Adamım: Anthrax’taki O Adamın Hikayesi” isimli otobiyografisini geçen ay yayımlamıştı.