Basın Bülteni

Puding, geçtiğimiz sezon Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde duyduğumuz ve oldukça merak uyandıran “Sessizlik” isimli şarkısının klibini yayımladı. “Sessizlik” 2016 Aralık ayında Arpej Yapım etiketi ile çıkan “Pakize” albümünün 10. şarkısı. Diğer 9 şarkıya nazaran oldukça farklı bir yapıya sahip olan ve bu albümde ki tek slow şarkı olan “Sessizlik” özellikle vokallerde ve sözlerdeki kaotik yapı ile dinleyicisini farklı bir boyuta taşıyor.

“Sessizlik”, Puding’in “Pakize” albümündeki tek slow şarkı olmasının yanı sıra, grup için çok farklı anlamlar da taşıyor. “Sessizlik”in klibi ise iç dünyasındaki huzursuzluktan ve kaostan kurtulmaya çalışan bir kadının yoga ile ilişkilendirilmiş lirik hikayesini konu alıyor.

Tamamen deneysel bir çalışma olan “Sessizlik”, kayıt öncesinde planlanmadan doğaçlama olarak yapılmış olup, kayıt sırasında yapılan doğaçlama vokal ve gitar kayıtları üzerine hiçbir ekstra kayıt alınmadan dinleyiciye sunuldu. Şarkıyı stereo kulaklıklar ile dinlediğinizde farklı lirikler ile yaşanılan duygusal karmaşayı şarkıda hissedebilirsiniz.