Slash Az Kalsın Megadeth`e Katılıyormuş!

0
72

Her şey 1985-86 arasında oldu. Slash Guns N` Roses`daydı ve 1987`de Appetite for Destruction`ı çıkarıp rock yıldızı olacaklardı. Slash o dönem hâl-i hazırda uyuşturucu sorunları ile baş etmeye çalışıyordu ve Mustaine ile aynı mahallede yaşıyordu. Bu sadece bir şeye delalet edebilirdi; ot içip riff yazmak.

Slash otobiyografisinde yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

Nerede bulsam ot içiyordum. Aklıma ne gelse yapıyordum. Bir ara Megadeth`den Dave Mustaine ile de takılmıştık. Arkadaş olduk; Dave eroin kullanıyordu, ot içiyordu ve aynı mahallede yaşıyorduk. Biz de beraber takılıp şarkı yazdık. O cidden gerçek bir manyaktı. Çok dahice riffler yazıyordu. İkimiz son derece karanlık, ağır riffler ortaya çıkarırdık. Hepsi majör heavy metal riffleriydi.

Ara sıra Dave Ellefson da bize katılırdı; çok iyi anlaştık ve mükemmel şeyler yazdık. Öyle bir ana geldik ki, yarattığımız uyuşturucu ortamı beni Megadeth`e katılmanın güzel ve eğlenceli bir fikir olduğuna ikna etti. Guns gayet iyi durumdaydı ve benim kafam sürekli o kadar iyiydi ki her türlü kötü kararı düşünebilirdim.

Ama işin garip yanı, Mustaine`in bu olay hakkındaki yorumları Slash`in anlattıklarına pek uymadı. Mustaine LA Weekly`e şu açıklamayı yaptı:

Evet Slash ile onun Megadeth`e katılması hakkında konuştuk. Ama bu benden çok David Ellefson ve Slash arasında konuşuldu. Bana bu meseleyi anlatan David`di. Onlar benim ve Slash`in olduğundan çok daha yakınlardı. Hepimiz çok iyi arkadaştık ama o ikisi kat kat daha yakındı.

Slash ve Megadeth arasında bir şeyler olduğu kesin. O zamanlarda Megadeth “Peace Sells” dönemindeydi. Grupta Chris Poland ve Gar Samuelson vardı. Eğer Slash gruba girmiş olsaydı biz onu “Appetite for Destruction” yerine “So Far, So Good, So What!”ta dinleyecektik. Ne olursa olsun, bu kadar iyi bir gitaristi nerede dinlersek dinleyelim zevk alacaktık ve aldık da.