Father of Loud adlı belgesel rock ve metal müziğin all-star`ları diyebileceğimiz isimleri çatısında topluyor. Slash, Zakk Wylde, Lemmy Kilmister, Kerry King, Billy Gibson (ZZ Top), Joe Bonnamossa, Joe Satriani, Lzzy Hale, Adrian Vandenberg (Whitesnake) bu isimlerden bazıları. Belgeselin konusu ise Marshall Amps`in kurucusu Jim Marshall.

Jim Marshall`ın başarılı bir kariyer öyküsü var. Ona Father of Loud olarak seslenenler de vardı. Belgeselin ismi de buradan geliyor. Jim, 1960`ta bir davul dükkanı açtı. Dükkan kısa sürede popüler oldu ve rock gruplarının sürekli uğradığı bir yer haline geldi. Burada kendiliğinden bir topluluk oluştu. Davulcular, gruplarına gitarist almak istedikleri zaman Jim`in dükkanına gidiyordu. Jim, gitarlardan nasıl daha iyi ses alınabilir sorusunun yanıtını aramaya başladı. Böylece ilk Marshall markalı amfiler yapıldı ve dükkana gelen gitaristlere test ettirildi. O dönemde kulaktan kulağa yayılan Marshall, bugün birçok gitaristin tercih ettiği, övgüyle bahsettiği bir amfi markası oldu.

Jim 2012`de hayata gözlerini yumdu. Bu belgeselle ve Marshall amfileriyle anısı yaşatılmak isteniyor. Belgeselin ne zaman yayımlanacağı henüz açıklanmadı.

İlk trailer şöyle: