Blabbermouth’un raporuna göre grup, Rick Rubin ve American Recordings ile 28 yıllık ilişkisini sonlandırıp Nuclear Blast Records ile kayda hazırlanıyor. Aynı zamanda bu grubun kurucu gitaristlerinden Jeff Hanneman’ın yer almadığı ilk albüm olacak. Angel of Death ve South of Heaven’ın da dahil olduğu pek çok efsanevi şarkıyı besteleyen Hanneman, Mayıs 2013’te aramızdan ayrılmıştı. 

Slayer’ın 2009’da çıkardığı son albüm World Painted Blood’ın ardından çıkacak bu albüm, sürpriz bir şekilde geçen nisanda Los Angeles, Revolver Golden Gods’ta çalınan ve hayranların desteğinden dolayı grubun hayranlara özel bir şekilde teşekkür etmesini sağlayan Implode şarkısını da içerecek. Şarkı Terry Date ve Greg Fidelman prodüktörlüğünde Los Angeles’taki Henson Stüdyoları’nda kaydedildi.

Bu ayki Wacken Open Air Festivali’ndeki konserde Kerry King asla internet üzerinde online olmadığını ve insanların ne söylediğine bakmadığını söyledi. 

Hiçbir zaman internet üzerinden online olup ne söylediklerine bakmam. Çünkü insanlar ekran karşısında olduğundan daha büyük biri oluyorlar! 
Fakat, bildiğiniz gibi, Implode hakkındaki tepkiler çok güzeldi. Pek çok insanın: ‘Slayer’ın Hanneman’sız neye benzeyeceği hakkında endişelenenler, artık endişelenmesin.’ dediğini gördüm.
Biliyorum, insanlar bizim bir daha kaliteli bir albüm yapacağımızı düşünmüyor. İnsanlar hata yapmamızı bekliyor çünkü bu Jeff Hanneman’sız ilk albümümüz. Bunu anlıyorum. Ancak şu ana kadar yaptığımız materyallerden gurur duyuyorum. Demek istediğim, herkes bu kayıtta Slayer’ı, eskiden olduğu gibi sevecek.

Aşağıda görebileceğiniz şekilde, stüdyodan şöyle bir fotoğraf paylaşıldı. Aynı zamanda albümün 2015’in erken dönemlerinde çıkması bekleniyor.