Slayer`ın bu sene yeni albüm çıkaracağını grubun anlaşmalı olduğu plak şirketi duyurmuştu. O günden itibaren basına sızan kayda değer bir gelişme olmadı. Tom Araya`nın Revolver`a verdiği röportaj, albümün neden önemli olduğunu gösterir nitelikte.

Albümle ilgili elimizde olan bilgiler 2013 yılında Tom Araya`nın Loudwire`a verdiği röportaja kadar dayanıyor. Bu röportajda Tom Araya, Jeff Hanneman`ın son kayıtlarının elinde olduğunu ancak çok fazla kayıt olduğu için seçmenin zor olduğunu söylemişti. Revolver röportajında Slayer adına büyük gelişmeler var:

Birçok kişiye göre Jeff Hanneman aramızda değil. Ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Jeff, Slayer demek ve Slayer hala var olduğuna göre Jeff de bizimle birlikte. O`nsuz kayıt yapmak elbette zor olacak ama üstesinden geleceğiz.

Jeff ölmeden önce bir sürü kayıt yaptı. Bize bıraktığı son kayıtları 11. stüdyo albümümüzde kullanacağız. 11. albümün gitar bölümlerinde Jeff Hanneman var desek yanlış olmaz. Fiziksel olarak burada olmasa bile o kayıtlar bize ilham verecek.

Aslında bu albümün ilk adımları Jeff hayattayken atılmıştı. 1 şarkı kaydetmiştik ama vokal kısımları eksikti. Bazen, zamanımız varken keşke vokal kayıtlarını da yapsaydık diyorum.