Slipknot bu yıl bildiğiniz üzere yeni albümü “.5: The Gray Chapter“ı piyasaya sürdü ve büyük bir beğeni topladı. Fakat grubun albüm öncesinde yaşadığı bunalımlı dönem, çoğu zaman albümün önüne geçen bir konu olarak karşımıza çıktı. 2010 yılında bascı Paul Gray’in ölümüyle başlayan bunalım dönemleri, geçtiğimiz yıl grubun önemli ismi davulcu Joey Jordison’ın gruptan ayrılması/atılması ile devam etmişti. Bu zor dönemlerden yeni albümü ile çıkmayı başaran grup, yeni üyelerini resmi olarak açıklamaktan kaçındı.

Bir çok spekülasyon ortaya atıldı. Özellikle yayınlanan video kliplerden yola çıkarak bir çok isim ortaya atıldı. Bu iddiaların en güçlüsünün doğru çıktığını söyleyebiliriz. Slipknot’ın eski davul teknisyeni Norm Costa, tartışmalara son noktayı koydu ve grubun yeni üyelerini açıkladı. Slipknot’a karşı kızgın ifadeler kullanan Costa, grubun bir festival öncesinde çekilmiş “üye listesi” fotoğrafını paylaştı. Bu listeye göre grubun yeni davulcusu Jay Weinberg, yeni bascı ise Alessandro “Vman” Venturella.

Norm Costa’nın ortaya attığı bu bilgi, geçmişte ortaya çıkmış bir çok delil sayesinde iddia olmaktan çıkıyor. Zira yayınlanmış video kliplere bakıldığı zaman grubun bas gitaristinin Venturella olduğu, kolundaki dövmelerden net bir biçimde anlaşılıyordu. Buna ek olarak davulcu Jay Weinberg, Against Me! grubunda çalmaktaydı. Kendisi Against Me! kadrosundan ayrıldıktan sonra grubun vokalisti Laura Jane Grace şu tweet’i atmıştı: “Sevgili Slipknot, onunla (pislikle) iyi şanslar. #shitbag“. O dönemde pek anlam verilemeyen bu tweet, şu an anlam kazanmış oldu.

22 yıllık müzik geçmişi ile güvenilir bir kaynak olarak görebileceğimiz Norm Costa’nın verdiği bilgiler, gördüğünüz üzere harfiyen geçmişte ortaya çıkmış spekülasyonları destekler nitelikte. Henüz resmi açıklama yapılmamış olsa da, Slipknot’ın yeni üyelerinin Jay Weinberg ve Alessandro “Vman” Venturella olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

 

#blowitup #fuckslipknot

Una foto publicada por @normcosta el Dic 12, 2014 at 10:15 PST