Slipknot bu yaz Kuzey Amerika`da Lamb of God, Bullet for My Valentine ve Motionless in White ile aynı sahneyi paylaşacak. Grup, son albümün gücünü arkasına alarak festivalden festivale koşuyor diyebiliriz. Shawn Crahan yoğun programına rağmen Rolling Stone`a röportaj verdi.

Röportajın önemli kısımları şunlar:

Yaptığımız iş sıkıcı olabiliyor. Bazıları, müziğe ara vereceğini söylüyor ve piyasadan çekiliyor. Onları anlayabiliyorum çünkü bazı zamanlar biz de yoğun programlar yüzünden ara vermek istiyoruz. Ancak bizim bir farkımız var. Müziğimize duygusal olarak da bağlıyız. Ne kadar yorucu olursa olsun Slipknot ara verecek gruplardan değil. Hala insanların dinleyebileceği şarkılar yapabiliyoruz. Son albüm bunun iyi bir kanıtı. Dünyada Slipknot`ı duymayan var mı?

Konser setlist`ine alabileceğimiz çok şarkı var. Bu, gurur duyulabilecek bir şey. Hangisini çalarsak çalalım, zevkle çalıyoruz. Seyircinin çok istediği şarkıyı da çalmayı ihmal etmiyoruz. Onlarla güzel iletişimimiz var.

Binlerce insan Slipknot`ı izlemek istiyor. Bizle iletişime geçiyorlar, güzel mesajlar gönderiyorlar. Diğer grupları çizginin dışına ittik. Slipknot içinde bulunduğumuz zamanın en iyi grubu. Ben de o grupta çalıyorum. Biz en iyisiyiz.

Slipknot şu an Avrupa turnesinde. Avrupa konserleri biter bitmez Kuzey Amerika`ya gidecekler.