Neredeyse her gün festival haberiyle karşılaşıyoruz veya var olan festivallere yeni gruplar eklendiğini görüyoruz. Fakat Uproar Festival hakkında bir haberle karşılaşmadık. Festivalin bu yılı pas geçeceği söyleniyor.

Mayhem ve Uproar Festival`in kurucusu/yapımcısı John Reese, Examiner ile röportaj yaptı. Festivalin iptal sebeplerini ve Pantera birleşmesini anlattı:

Bu yıl Uproar Festival`i yapamayacağız gibi duruyor. Doğru grupları toplayamadık. Rock müzik yapmak çok zor. Headliner seçeneklerimiz kısıtlı. Bu yüzden festivalde çıkmak için çok para istiyorlar. Alternatifleri olmadığı için bu paraları mecburen ödeyenler var. Büyük grupların arkalarından gelen iyi grup da göremiyorum. Gerekli ilgiyi plak şirketleri vermiyor. Durum böyle olunca, rock ve metal gruplarının büyümesi daha da zorlaşıyor. İşin en zor kısmı, yetenekli grupları bulup sahneye çıkarmak. Elimizde bu türden gruplar yok.

Festivallere baktığınız zaman aynı gruplar etrafında olduğunu görebilirsiniz. Ben daha farklı kadro hayal ediyorum. Pantera`nın birleşmesi herkesi festivale gelmesi için ikna eder. Birleşme olacak mı sorusunu yanıtlayamam. Ben sadece girişimde bulundum. Eğer Pantera sahneye çıkmayı kabul ederse, festivale başka gruplar da ekleriz. Kararı onlar verecek.

Mayhem Festival 26 Haziran`da California`da başlıyor. Slayer, King Diamond, Hellyeah, The Devil Wears Prada, Sister Sin, Shattered Sun ve daha birçok grup konser verecek.