Dün gece geç saatlerde Facebook ve Twitter üzerinden bir bildiri yayınlayan Yüzyüzeyken Konuşuruz, grubun dağıldığı bilgisini fanlarıyla paylaştı. Gece yayınlanan bildiride herhangi bir detay yer almıyordu. Bu sabah Kaan Boşnak tarafından Facebook’ta paylaşılan yeni bir gönderi ile dağılmanın perde arkası ortaya çıktı. 

Gece boyunca grup içindeki anlaşmazlıklardan ötürü dağılmanın yaşandığı dedikoduları ortaya atılmıştı fakat Kaan Boşnak tarafından yapılan açıklamada durumun böyle olmadığı anlaşıldı. Yüzyüzeyken Konuşuruz’un bitme sebebi “artık bir havasının kalmamış olması” olarak belirtildi. Ayrıca buna ek olarak Kaan Boşnak’ın açıklamasında bu projenin abartılmış bir proje olduğundan bahsedildi. 

Grup mevcut konser anlaşmaları ve kontratlar gereği önümüzdeki dönemde yapılacağı duyurulan tüm konserlere çıkacak. Bu konserlerin sonrasında ise aktif olarak kendilerini bu proje dahilinde seyretme şansımız olmayacak. Fakat inanıyoruz ki başka projeler ile tekrar müzik yapmaya devam edeceklerdir.