15 Mayıs 2015 tarihinde diyabet hastalığı sebebiyle öldüğü açıklanan B.B. King`in ölümü ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre blues efsanesinin kızları Patty ve Karen, babalarının cinayete kurban gittiğini belirtiyorlar. 

Patty Karen yaptığı açıklamada B.B. King`in zehirlenerek öldürüldüğünü savunuyor. Başarılı müzisyene zehri veren ise kendisinin menajeri Laverne Toney. Ayrıca Toney’ye, King’in asistanı Myron Johnson’ın da yardım ettiği iddia ediliyor. Konuyla ilgili detay vermekten kaçınmayan Karen, Toney’i bir kaç kez babasına yabancı madde verirken gördüğünü söylüyor. Bu maddenin ne olduğunu sorduğunda ise herhangi bir yanıt alamadığını belirtiyor. 

Konuyla ilgili Nevada eyaletinin ilgili cinayet masası şubesi ajanlarının soruşturma başlattığı öğrenildi. Olayın net olarak gerçek yüzünün ne olduğu çok yakında ortaya çıkacaktır. Başarılı müzisyenin ilk otopsi sonuçlarının iki ay içinde netleşeceği açıklandı. Eğer gerçekten bir zehirleme söz konusu ise bu otopsi sonuçlarında net olarak belli olacak.