Geçtiğimiz yıl yayınladığı Once More `Round The Sun albümü ile ortalığı kasıp kavuran Mastodon, Avrupa turnesi ile bizleri mutlu etmişti. 31 Ağustos 2015 tarihinde Türkiye’de konser verecek olan grup, ailevi sebepler sebebiyle Avrupa’da vereceği tüm konserleri iptal etti. 

Grup Eylül ayında Latin Amerika ülkelerinde vereceği 5 konseri iptal etmedi. Ailevi sebeplerden kasıt her neyse, grubun Avrupa’ya gelmesine engel olan bir durum söz konusu. Kesin detaylar çok yakında netleşecektir.

Tüm Mastodon fanlarına geçmiş olsun diyoruz. Çok üzücü bir hadise. Gruptan henüz net bir açıklama gelmedi. Merakla beklemedeyiz.

Güncelleme: Turnenin iptal sebebiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Brent Hinds’in kontrol dışına çıkmaya başlayan madde bağımlılık probleminin turneyi iptal etmelerine sebep olduğu konuşuluyor. Ne kadar doğru olduğunu yakında öğreneceğiz. Fakat kendisinin Instagram gönderilerine baktığımız zaman gayet neşeli ve temiz bir hayat geçirdiğini söylemek mümkün. Gizli gizli çekiyor demek ki…

 

Kaynak