Yeni rock gruplarının, Nirvana’nın son albümü olan In Utero’daki parçalarını coverlamasıyla “In Utero: In Tribute” albümü ortaya çıktı. Albüm yapım sürecine Robotic Empire isimli plak şirketinin de katkısı oldu. Tribute albüm internetten ücreti karşılığında indirilebilir durumda. Parçaları dinlemek için indirmeniz şart değil, tüm albümü web üzerinden dinlemek için buraya tıklayınız.

Robotic Empire’ın başında bulunan Andy Low’un söyledikleri:

15 yıldır müzik sektörüne yeni grupları güçlü bir şekilde çıkarmayı planlıyoruz. Çeşitli, benzersiz gruplarla çalıştık ve kariyerlerine devam eden gruplarda var. İş yaptığımız her grupla gurur duyuyoruz. Nirvana şüphesiz rock tarihinde unutulmayacak bir grup. Rock müzik dinleyenlerin favori grupları arasında Nirvana mutlaka vardır. Tribute albüm de, Nirvana’ya saygı albümü olarak ortaya çıktı diyebilirim. Anlaştığımız gruplarla bu albümü kaydettik. Parçaları farklı yorumlayanlar oldu. Tribute albüm bize farklı bir tat sunuyor diyebilirim. 

Albümde yer alan gruplar ve coverladıkları parçalar ise şöyle:

 1. Pygmy Lush – Serve The Servants
 2. Circa Survive – Scentlesss Apprentice
 3. These Arms Are Snakes : Heart Shaped Box
 4. Thursday – Rape Me
 5. Jay Reatard – Frances Farmer Will Have Her Revenge on Seattle
 6. Young Widows – Dumb
 7. Mean Jeans – Very Ape
 8. Thou – Milk It
 9. Whirr – Pennyroyal Tea
 10. Daughters – Radio Friendly Unit Shifter
 11. Ceremony – Tourette’s
 12. Black Math Horseman – All Apologies 

Albümdeki parçaların hepsini dinledim fakat beklentimi karşılamadı. Sadece “Scentless Apprentice” güzel coverlanmış diyebilirim.