Slipknot ile harikalar yaratan Corey Taylor önümüzdeki aylarda Stone Sour`un yeni albümü için çalışacak. Matt Pinfield ile yaptığı röportajda 6 stüdyo albümüne yetecek kadar parçalar olduğunu söyledi. Röportajdan detaylar şöyle:

Çok heyecanlıyım. Ocak ayında stüdyoya girip birkaç ay sonra bahar sonu veya yaz başı albümümüzü yayımlayacağız. Yeni bas gitaristimiz Johny Chow ve yeni gitaristimiz Christian Martucci ile yapacağımız ilk albüm. Ve bu harika. Demek istediğim, çoktan yazılmış 18 şarkımız var. Ve bazıları bu zaman kadar yazdıklarımızın en iyisi. Farklı türleri bir araya getirerek yaptığımız şeyi çok sevdik. Biraz sert tarafı var, her zaman yapmaktan hoşlandığımız gibi ama daha çok hard rock ve rock and roll tadında. Yani, içinde biraz punkbile var. Seneye çıkacak olan albümümüzdeki enerji etrafı kırıp geçirerek ve aklınızı başınızdan alacak. Bu nasıl heyecanlandığımı gösteriyor.

Albümü Jay Ruston ile yapacağız. Steel Panther`ın ve Antrax gibi onlarca grubun prodüksiyonunu ve aranjörlüğünü yaptı. Onun dışında iki House Of Gold Bones albümünün ve iki Stone Sour EP`sinin aranjesini yaptı. Onunla harika bir ilişkimiz var. Güvendiğimiz ve severek çalıştığımız birisi. Onunla mükemmel bir rock and roll albümü yapmayı iple çekiyoruz.

Stone Soue`un albümü Sphere Stüdyoları katkısıyla raflarda yerini alacak. Grubun rock and roll sound`u dinlemek için biraz daha sabretmemiz gerekiyor.