System of a Down: “Türkiye`de Konser Vermek İsteriz Fakat Güvenliğimiz Garanti Edilemez”

0
396

Sözde ermeni Soykırımı`nın 100. yılı sebebiyle tüm dünyayı galeyana getirme çabası içerisinde olan System of a Down, bu amaçla geniş çaplı bir turneye çıkmıştı. Bu turne kapsamında grup, 23 Nisan 2014 tarihinde kendi memleketleri Ermenistan’da konser vermişti.

Bugün Ultimate-Guitar’da yer alan habere göre System of a Down’ın 23 Nisan’da verdiği konserde, tüm ülke alarma geçmiş. Güvenliğin tam olarak sağlanabilmesi için Ermenistan Silahlı Kuvvetleri etkinlik boyunca grubun güvenliğini sağlamış.

Grubun bas gitaristi Shavo Odadjian, Rolling Stone dergisine röportaj verdi. Röportajda kendisine Türk halkı ve Türkiye ile ilgili fikirleri soruldu. Kendisinin cevabı şu şekilde olmuş: 

Türkiye’de çok muhteşem fanlarımız var. Türkiye’ye gidip çalmak isterdik fakat yapamayız. Güvenliğimizi garanti altına alamayız. Güvende olduğumuzdan emin olmam gerekiyor. Başımıza orada her şey gelebilir, tanrı korusun… Çocuklarım var. Önceden kendim için yaşıyordum fakat şimdi bebeklerim için yaşıyorum.

Haklı aslında. Türkiye’ye gelseler ölüp gitmeleri ya da başlarına bir iş gelmesi ihtimaller dahilinde. Sandıkları kadar muhteşem bir SOAD fanı yoğunluğu yok Türkiye’de. Memleketimiz dedikleri Ermenistan’da bile ülkenin silahlı kuvvetlerini ayağa kaldırıyorlar. Neyden korkuyorlarsa artık…