Takas Pazarı 3 daha büyük bir prodüksiyonla geliyor. İlk iki etkinlikte olduğu gibi standlar açılacak, plaktan ve kasetten müzik çalınacak. Bunlara ek olarak atölyeler ve video gösterimi olacak.

Etkinlik 8-9 Kasım’da Taksim Rasputin Live Teras’ta gerçekleştirilecek. Program ve ayrıntılar ise şöyle;

8 Kasım Cumartesi 12:00’da Stüdyo Balyoz’da gitar kayıt teknikleri anlatılacak. Balyoz Müzik Yapım’ın başında bulunan Celal Babadağ, evde gitar kaydı yapmak isteyenler için uygulamalı ve soru cevaplı bir atölye hazırladı. Stüdyo Kabataş’ta bulunuyor ve 15 kişilik kontenjan var. Başvuru için takaspazarı@gmail.com adresine mail atıp konu kısmına “Gitar Kayıt Atölyesi” yazmanız yeterli.

Cumartesi saatler 14:00’ı gösterdiğinde Rasputin Teras’ta Aytek Akçakaya ile gitar atölyesi başlayacak. Canlı performansların yanında “Günümüz Dünyasında Farkındalık ve Yaratıcılık” konusu işlenecek. Bu atölyede de kontenjan sınırı var. 25 kişi atölyeye alınacak. Atölyede yer almak için takaspazarı@gmail.com adresine mail atıp konu kısmına Aytek Akçakaya Gitar Atölyesi yazabilirsiniz.

15:20’de Rasputin Teras’ta Gönenç Kayaaltı’nın gitar atölyesi olacak. Atölyede temel ilkeler, etütler, doğaçlama ve eşlik etme konuları işlenecek. Bu etkinlik performansa dayalı olacağı için müzisyen adayları için bir fırsat olarak görülüyor. 25 kişilik kontenjanda yer almak için takaspazarı@gmail.com adresine mail atıp konusuna Gönenç Kayaaltı Gitar Atölyesi yazmanız kafi.

17:00’da Rasputin Teras alanı Erhan Karaca’nın davul atölyesi için uygun hale getirilecek. Erhan Karaca genç davulculara ekipman seçimi, davulsuz davul çalışmak, hızlı el ayak tekniklerini gibi konuları anlatacak. Bu etkinlik te 25 kişi ile sınırlı. takaspazarı@gmail.com adresine mail atıp konu bölümüne Erhan Karaca Davul Atölyesi yazıp gönderirseniz, atölyede yer alabilirsiniz.

20:00’da ise standlar açılacak, arşivler ortaya çıkacak. Saat 20:00’dan sonra müzikler plaktan ve kasetten çalınacak. Böylece nostaljik bir akşam yaşatılacak. Stand açmak isterseniz takaspazarı@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

9 Kasım Pazar günü saat 18:00’da Derviş Zaim’in “Rock Arround the Mosque” isimli belgeseli izlenecek. Belgesel 1993 yılında İstanbul’daki rock ortamlarını anlatıyor. Belgesel Rasputin Teras’ta göterilecek ve kontenjan sınırlaması yok.

19:00’da “Türk Grupların Yayınlanmayan Konser Görüntüleri” gösterilecek. Semih Şimşek’in hazırladığı videoda; arşivlik klipler ve konser kayıtları yer alıyor.

Takas Pazarı’nın programı ve ayrıntı bu şekilde. İlk iki etkinliğe göre bir hayli yol alınmış. İki gün boyunca Rasputin Bar’da sohbetin koyu olacağını söyleyebiliriz. Yukarıdaki etkinliklerin hiçbirine ücret istenmediğini hatırlatmakta yarar var. 

8-9 Kasım’da Rasputin Teras’ta buluşalım m/