Takas Pazarı ilk etkinliğini 6 Haziran 2014`te yaptı. İlk fanzin de 8 Kasım 2014`te okurla buluştu. Her geçen etkinlikte üstüne biraz daha koyan Takas Pazarı büyümeye devam ediyor. Daha önce hep Avrupa Yakası`nda düzenlenen etkinlik, bu defa Kadıköy`de düzenledi. Kadıköy`ün yeni mekanlarından Dorock XL, Takas Pazarı`nın yeni etkinliğine ev sahipliği yaptı. Fanzinin üçüncü sayısının ilk satışları burada yapıldı. Standlar yine arşivlik materyallerle dolu bir şekilde ziyaretçileri karşıladı.

Takas Pazarı`nın vazgeçilmezlerinden Alice Records (Selman Çağlayan) plak, kaset, CD`leriyle yine göz doldurdu. Hammer Müzik (Haluk Ataklı, Enis Kızılkaya), saat 17:00`de dükkanı kapayıp Takas Pazarı`nda stand açtı. Metalium`un albümleri yenilenmiş haliyle satıldı. Sınırlı sayıda basılan albümleri tükenmeden aldık. Dead Generation Records`un (Semih Şimşek) önü her zaman kalabalıktı. Burada çok koyu muhabbetler döndü. Günün yıldızlarından Alpay Şalt, kendi arşivini bizimle paylaştı. Kenan Damar`ın standında ise kasetler ve CD`ler dikkat çekiyordu. Bazı standlarda bulunan konser afişleri, posterler ve fanzinler de ilgi odağıydı. Takas Pazarı`nın sosyal medya sorumlusu Fatih Azman, fanzin satışlarını yaptı. Mustafa Aypolat standları gezdi, eksikleri giderdi, düzeni sağladı. Ben de Erkin ile beraber etkinliğin fotoğraflarını çektim.

Bu Takas Pazarı benim açımdan çok önemliydi çünkü sonunda Megadeth arşivimi tamamladım! So Far, So Good…So What? albümü eksik olan tek albümdü, onu da arşive katarak diskografiyi bitirdim. Bunun dışında Metalium`un demo kaseti, albümleri, Pentagram`ın Live at the Trail kasetiyle eve döndüm. 23 Ağustos Pazar gününü keyifli bir şekilde geçirdik. Bir sonraki etkinlik Kasım ayı içerisinde Rasputin Bar`da olacak. Hala Takas Pazarı`na gelmediyseniz, bir şansınız daha var!

Fotoğrafların tamamı yakında Takas Pazarı`nın sayfasında yer alacak. 100`den fazla fotoğraf içinden 6`sı aşağıda: