Ülkemizde O Ses Türkiye yarışmasının ABD versiyonu olan The Voice`un eski yarışmacılarından Christina Grimmie, konser sonrası uğradığı saldırıda yaşamını yitirdi. Konser bitiminde hayranlarıyla imza ve tanışma için buluşan Christina güvenlik görevlilerini hızla geçen saldırganın kurşunuyla yere yığıldı. Saldırgan daha sonra kendi canını aldı. Bu olay müzik dünyasını sarstı ve akıllara Pantera`dan Dimebag Darrell`ı getirdi.

2004 yılında Damageplan ile sahneye çıkan Dimebag Darrell`ın da başına benzer şeyler gelmişti. Nathan Gale adındaki saldırgan konser sırasında Dimebag`i vurmuş, sonrasında da konser görevlisi Nathan Bray`in, kulüp görevlisi Erin Halk`ın ve Damageplan`ın güvenlik görevlilerinden biri olan Jeff Thompson`ın da öldürmüştü. Saldırgan bir kişiyi rehin aldığı için olay yerine gelen ilk polis pompalı tüfekle vurarak etkisiz hale getirmişti.

Pantera`nın Facebook sayfasından paylaştığı gönderide şunları yazıyor:

Christina Grimmie`nin tıpkı Dimebag Darrell gibi hayatını kaybettiği için çok üzgünüz. Onlara dua etmeye devam ediyoruz. Sanatçıları korumak için silah bulundurmak şart oldu. Ne yazık ki yıldızı parlayan bir hayat daha gitti. Bir şeylerin değişmesi lazım! Huzur içinde uyuyun Christina, Dime, Jeff Thompson, Erin Halk ve Nathan Bray.

Christina henüz 22 yaşındaydı. Kariyerinin başında ve gelecek vaat ediyordu. Youtube`a yüklediği System of a Down ve Stone Sour cover`ları ilgi görmüştü. The Voice`un altıncı sezonunda da üçüncülük elde etmişti.