TC Electronic son yıllardaki hızlı yükselişine devam ederken, bu kez chorus serisine Corona’yı ekliyor. Corona, gerek clean gerekse gainli tonlarınızı tatlandırmak için çok uygun bir pedal. Diğer chorus pedallarından ayrıldığı nokta ise, üzerinde tri-chorus ve tone print olmak üzere iki farklı chorus seçeneğinin daha olması. Hatta tone print’te kendi içinde çoğaldıkça çoğalıyor. Böylece bir chorus pedalından, yüzlerce farklı sound elde edebiliyoruz.

Switch’imiz normal chorus’ta iken, pedalın üzerinde bulunan speed, depth, fx level ve tone butonlarımızla oynayarak çok farklı chorus soundları alabiliyoruz. Bu butonlar çok hassas ve küçük bir oynatma bile tonumuzda büyük farklılıklara yol açabiliyor. 

Tri-Chorus özelliği, normal chorus’un bir seviye üzerine çıkmış hali. Burada da yine pedal üstündeki butonlarımızın işlevi ayniyken, tri-chorus bizlere daha dalgalı, uzun süren chorus seçenekleri sunuyor. Tone Print ise kendi başına büyük bir olay zaten. TC Electronic’in sitesinden, dünyaca ünlü gitaristlerin Corona Chorus ile çalıp kaydettikleri soundları, pedalımıza indirebiliyoruz. Bu da bize birçok farklı ve güzel chorus seçenekleri sunuyor. Üstelik bunu yapmak çok pratik. Kutusunun içinde gelen usb kablosunu pedala bağlamak yeterli.

TC Electronic Corona Chorus

Pedalı 9 Voltluk pil ile kullanabileceğimiz gibi, adaptör ile de kullanabiliriz. Güzel olan özelliklerden biri, pil değiştirirken fazla zahmete girmememiz. Pil kapağı gayet pratik ve kolay açılıp kapanabiliyor. Pedalda bulunan en önemli özelliklerden biri ise stereo giriş ve stereo çıkışa sahip olması. Bu, kullanıcılara ayni pedaldan çıkıp iki farklı kabine bağlanma imkanı sunuyor. Eğer pedalı sahnede veya kayıtta kullanıyorsanız, büyük bir özellik diyebiliriz. True-Bypass olması ise bonuslarından biri. Pedal kapalı iken gitar tonunuza asla etki etmiyor ve pedalboardunuzda sorun çıkarmıyor.

Videodan devam edip ses örneklerine bakabilirsiniz. Her hafta eklenen yeni incelemeler için kanalı takip etmeyi ve Türk Gitar’ın Facebook sayfasını beğenmeyi unutmayın. 🙂