TC Electronic Hall of Fame Reverb

0
79

Yine 10 üstünden 10 verebileceğimiz bir pedalla karşı karşıyayız. Çünkü Hall of Fame’i alınca 10’dan fazla reverb pedalı satın almış gibi oluyoruz. Çok özellikli, çok güzel bir pedal.

Üzerinde Room, Hall, Spring, Plate, Church, Mod, Lofi, Tile, Amb, Gate ve Tone Print olmak üzere 10 farklı reverb seçeneği bulunuyor. Ayrıca her seçenekte pedal üstünde bulunan Tone, Decay ve Fx Level butonları kullanılarak daha da farklı soundlar elde etmek mümkün. Bununla da kalmayıp bir de Short ve Long olmak üzere iki farklı reverb seçeneği daha sunan Tc Electronic, ister kısa isterseniz daha uzun soluklu reverb efekti almanıza yardımcı oluyor.

Yine TC Electronic’in Corona Chorus’unu incelerken Tone Print’in ne olduğuna kısaca değinmiştik fakat gözden kaçıranlar için bir kez daha belirtelim. TC Electronic’in sitesinden, dünyaca ünlü gitaristlerin bu pedal ile çalıp kaydettikleri soundları, pedalınıza indirebiliyorsunuz. Bu da bize birçok farklı reverb seçenekleri sunuyor. Üstelik bunu yapmak kutusunda gelen usb kablomuzu pedalımıza bağlamak kadar basit.

TC Electronic Hall of Fame Reverb - Kutu ve İçerik

Pedal tamamen analog olup, true-bypass özelliği barındırıyor. Pedalı aktif hale getirdiğimiz zaman birbirinden oldukça farklı bir çok reverb sounduna erişmiş olurken, pedal kapalı olduğunda hiçbir şekilde tonumuza karışmıyor, etki etmiyor.

Yine artık tüm TC Electronic pedallarında olduğu gibi bunda da stereo giriş ve stereo çıkış mevcut. Bu özellik, kullanıcılara aynı pedaldan çıkıp iki farklı kabine bağlanma imkanı sunuyor. Eğer pedalı sahnede veya kayıtta kullanıyorsanız, büyük bir özellik diyebiliriz.

Aşağıdaki videoda her reverb seçeneğinin kısa kısa denenip kaydedilmiş halini bulabilirsiniz. Her hafta eklenen yeni incelemeler için kanalı takip etmeyi ve Türk Gitar’ın Facebook sayfasını beğenmeyi unutmayın. Görüşmek üzere.