Onur Hunuma 4 buçuk yıl önce elektro gitarı eline aldı ve müzik kariyeri başlamış oldu. İlk iki senesinde Deyiş Devran Kılıç`tan ders alması, sağlam temeller atmasını sağladı. Enstrümanına hakim olan Hunuma daha sonra müzik prodüksiyonu, kayıt ve miks işlerine ilgi duymaya başladı. Aklına gelen her melodiyi kaydettiği ve kendine kısıtlama getirmediği için onu belli bir müzik türü içine sığdıramıyoruz. 

Onur Hunuma bize kendisiyle ilgili şu bilgileri aktardı:

Rock ve metalin her türünü yapmaya çalıştım. Yeri geldi oyun müziği, elektronik müzik, epik film müziğiyaptım. Aklıma ne tür fikir gelirse üşenmeden üstüne giderim ve hangi tarz olduğu önemli değil, bir bütün çıkartırım ortaya.

1 buçuk yıldır da kendi imkanlarımla oluşturduğum ev stüdyomda icra ettiğim müziklerimi Youtube ve Soundcloud kanallarımda yayınlıyorum. Zamanla elimin altında biriken parçaları sürekli single olarak yayımlamak yerine albüm haline getirdim ve bu şekilde ortaya çıkan 2 albümüm var. Hala üretmeye devam ediyorum. Bir yandan konservatuara hazırlanıyorum ses mühendisliği için. Ben yolumu bu şekilde çizdim ve umarım sizlerin de desteğiyle hayallerime ulaşırım.

Hunuma en son 23 Eylül`de bandcamp platformunda da satışta olan Journey Of Dreams isimli albümümü çıkarttı. O tarihten sonra da single`lar gelmeye devam etti. 

Onur Hunuma`yı Youtube, Souncloud, Bandcamp ve Facebook`tan takip edebilirsiniz.

Son albüm olan Journey of Dreams`ın kapağı:

Albümden sonra çıkan bağımsız single`lar;

Pandemonium:

Eternal Sleep:

Surrounded By Stars: