Tenacious D, Grammy ödülünün ardından konuşulmaya devam ediliyor. Ronnie James Dio hayranlarının epey mutlu olduğu gecenin ardından ödül alanlarla kısa röportajlar yapıldı.

Tenacious D, Ronnie James Dio – This Is Your Life albümünden The Last in Line isimli parçasıyla Grammy ödülü aldı. Aynı albümden Anthrax’ın Neon Knight yorumu da ödüle aday parçalar arasındaydı.

Jack Black’in açıklamaları şöyle:

Bu Grammy ödülünü Dio için aldık. Albümde yer almamızın nedeni de Dio’ya olan saygımız ve sevgimizdi. Güzel bir parçayla burada onurlandırılmamız harika bir duygu. Anthrax’ın Neon Knight cover’ın da bu ödüle aday gösterilmesi, albümün ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor.

Bu konuşma sırasında Jack Black’in yanında bulunan Wendy Dio şunları söyledi:

Ödülü Dio’nun şarkılarından birine verilmesi o an hepimizi heyecanlandırdı. Tenacious D’nin ödülü almasına da ayrı sevindim. Bizi üzen tek şey, Dio’nun burada olmaması.

This Is Your Life tribute albümünün bütün gelirleri Ronnie James Dio Stand Up and Shout Cancer Fund isimli fona aktarıldı. Kanser araştırmaları ve kanser hastalarına yardım amaçlı kurulan fon, bu albüm vasıtasıyla 132.000 Dolar gelir elde etti.