Son günlerde Teoman ile ilgili çıkan haberler büyük tartışmalara yol açıyor. Bunların sonuncusu Türk olmakla ilgili. Teoman 14 yaşındayken bir yazı yazmış. Bu yazıyı yazdığı dönemde de İsviçre`deki teyzesine ziyaretler yapıyordu. Teoman`ın küçükken dergiye yazdığı makalenin bir kısmı şöyle:

Türkiye’den İstanbul’dan, Topkapı Garı’ndan, Türk Sanat Müziği’nden, türkülerden, tıklım tıklım otobüslere binerken başkalarının önüne geçmek için çabalamaktan, folklordan, futboldan, kuyruğa girmeyi bilmeyen insanlardan, çamurdan, mahallelerinden geçtiğimde sataşan çocuklardan, ter kokusundan, din ve turizm dersinden, sokak kapıları önündeki ayakkabılardan, maşrapadan, köylülerden, minibüs muavinlerinden, tığ işlerinden, gül suyu kokusundan, başörtüsünden, alaturka tuvaletten, seccadeden, elektrik ve su kesintilerinden, bağlama ve zurna sesinden, yemek yemekten, blok flütten, halay çekenlerden, göbek atanlardan, yemek kokan apartmanlardan, kalabalıktan, babasızlıktan, fakirlikten, sıskalığımdan, sevgilim olmamasından, utangaçlığımdan ve Türk olmaktan nefret ediyorum. Midemi bulandırıyor. Lottoyu kazanmalı ve burada kalmalıyım. İsviçreli olmalıyım! Burada Elvis gibi biri de olabilirim.

Bu röportaj Türk basınında geniş yer buldu, sanatçının hayranlarını ikiye böldü. Teoman bugün Facebook sayfasından bu konuyla ilgili açıklama yaptı:

teoman_official arkadaşlar, bu vatan haini meselesi nereden çıktı? kafayı mı yediniz?bahsedilen yazı 1981 yılındaki ç…

Posted by Teoman on 26 Aralık 2015 Cumartesi