Metallica`nın 1991`de kendi adıyla yayımladığı veya The Black Album ile de bilinen albüm sadece metal müziği değil, genel olarak müziğin gidişatını değiştirdi. Aradan yıllar geçmesine rağmen albüm satışları hala çok fazla. Ayrıca tüm zamanların en çok satan albümlerinden biri de The Black Album.

Metallica bu albümle metal müziğe yeni dinleyiciler kazandırdı ve metal müziği bilmeyenlere bu müziği tanıttı. Albümden etkilenmeyen müzisyen yok denecek kadar az. David Drainman, Jeremy McKinnon başta olmak üzere metal müzisyenleri albümün etkilerini Loudwire`a anlattı.

Disturbed`den David Drainman:

İlk duyduğum parça Sad But True. Bir kulüpteyken dinlemiştim. Riffler çekiciydi ve kendimi kaptırmıştım. Bugün hala aynı duygularla dinliyorum. Bu çok özel bir şey. Onların bu albümü doğru yerde doğru zamanda kaydettiğini düşünüyorum. Metal müziğe seviye atlattılar.

A Day to Remember`dan Jeremy McKinnon:

Metal müziği herkese dinlettiler. Bundan daha iyi bir şey olamaz. Annem speed metal yapan bir grubu tanıdı, dinledi ve sevdi. Söyleyecek başka söz bulamıyorum, çok iyiler.

Asking Alexandria`dan Ben Bruce, Through the Never`ın gitar çalmasında etkili olduğunu, Shinedown`dan Eric Bass ve Deftones`tan Sergio Vega gençlik yıllarında sık sık The Black Album dinlediklerini söyledi.

Metallica`nın başyapıtlarından The Black Album eskimeyecek kayıtları içinde barındırıyor. Dinledikçe genç hissettiren albümü baştan sona dinleyebilirsiniz: