Roger Waters, 2010-2013 yıllarında, Pink Floyd’un 1980’deki The Wall turunu yeniden canlandırdı. Bu tur kapsamında 219 şov verdi ve 460 milyon dolar gelir elde etti. Waters şimdi, bu albümü beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor.

Waters ve Sean Evans tarafından yönetilen filmin adı: Roger Waters The Wall. Rolling Stones’un raporuna göre film 6 Eylül’de Toronto Uluslararası Film Festivali’nde ilk defa gösterilecek. 7-14 Eylül tarihlerinde de film gösterimde olacak. 

Filmin izleyenleri büyüleyeceği ve sürükleyeceği sözü verilirken; filmde Waters’ın tur boyunca gezdiği şehirlere, Waters’ın I. Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden büyük babasının gömülü olduğu mezarlığa, Anzio Bachhead’a, 1944’te II. Dünya Savaşı’nın gerçekleştiği babası ile beraber pek çok askerin hayatını kaybettiği ve plaketlerle isimlerinin onurlandırıldığı yere ve daha pek çoğuna yer verilecek.

Toronto Uluslararası Film Festivali’nin CEO’su Piers Handling The Wall albümünün günümüzde de popülaritesini koruduğu ve harika bir albüm olduğunu belirtti:

The Wall, yayınlandığından beri tüm zamanların klasik rock albümlerinden biri oldu. Popüleritesi hala devam ediyor ve verdiği mesaj, günümüzde de geçerliliğini koruyor. Albüm derin olarak (Waters’ın) Dünya Savaşı’nda babasının ve büyük babasının ölümü üzerine yazılmış. Bu harika film, “The Wall”u on binlerce hayranın önünde çalmanın Waters için ne anlama geldiğini ve I. Dünya Savaşı’nın Waters’ta yankı yaratan kişisel mekanlarını da gözler önüne sürüyor.

 Filmin afişi ise şöyle: