The Who, 50. yıl turuna çıkacakları ve emekli olmayı düşündükleri hakkında açıklamalar yaptı.

NME’nin haberine göre tur “The Who Hits 50” adında olacak ve çoğunlukla grubun eski şarkıları çalınacak, tur sırasında grubun eski adı High Numbers kullanılabilir. Tur Kasım’da başlayacak ve 9 farklı yerde konser verilecek. Grubun gitaristi Peter Townshend konserlerde çalacakları parçaları ‘hit şarkılar, penalar (?), mixler ve özlenenler’ (hits, picks, mixes, misses) olarak tanımlıyor. 

Grubu bundan 50 yıl önce Londra’da kuran Roger Daltrey emekli olacaklarını onayladı ve şöyle dedi:

Bu uzun bir hoşçakal demenin başlangıcı. Genç kalmaya çalışıyoruz, yaşlılar gibi çorap giymiyoruz. Belki sahnede genç tarzı gömlekler ve t-shirtler giyer ve Union Jack’in (Birleşik Krallık Bayrağı) bir dövmesini yaptırırız. Genç gözükmek bizim için bir illüzyon yöntemi değil, neysek oyuz ve bunda gerçekten iyiyiz. Hala hayatta olduğumuz ve turladığımız için çok şanslıyız.

The Who “Tommy,” “Who’s Next” ve “Quadrophenia” gibi klasik albümleri kaydettikten sonra davulcular Keith Moon’ı yüksek doz uyuşturucudan kaybetmişlerdi ve Faces davulcusu Kenney Jones ile de iki albüm kaydetmişlerdi. Basçıları John Entwistle’ı 2002’de kalp krizinden kaybettiler. Son albümleri 2006’da çıkan “Endless Wire”dı.