Metal müziğin efsanelerinden Megadeth, Dave Mustaine liderliğinde en başarılı, en ilham verici gruplardan biri. Yeni kadrosuyla her konserde harikalar yaratan grubun geleceği ise yavaş yavaş belli oluyor.

Mustaine, Twitter`ı aktif ve etkili kullanan müzisyenlerin başında geliyor. Hayranlarının sorularını yanıtlayan frontman, 2 albüm daha yapmak istediğini, 6 yıl daha turnelere devam edeceğini söyledi. Bu sürecin sonunda da Megadeth kariyerini noktalayacak.

Radio Futuro`ya konuşan Dave Mustaine şunları ifade etti:

Iron Maiden 3 vokal değiştirdi, Slayer`ın kadrosu değişti, Metallica`da değişiklikler oldu. Büyük gruplarda değişim yaşanabilir, bunları kafaya takmam. Eğer grupta olmak istemeyen biri varsa gönderirsin.Ne demek istediğimi anlıyor musun?

Ben daha fazla değişiklik yaşamak istemiyorum. Şu anki kadroyla sonuna kadar devam etmek isterim. Chris Adler`in iki grupta çalması çok zahmetli olurdu. Dirk bize iyi uyum sağladı ve konserlerimiz güzel geçiyor.

Megadeth, Amon Amarth, Suicidal Tendencies, Metal Church ve Havok yakında Kuzey Amerika turnesine çıkacak. Eğer Dave Mustaine bu planlarına bağlı kalırsa 2022-2023 gibi Megadeth son konserlerini verecek.