Metallica’nın 2013 yılında çıkarttığı 3D sinema filmi Through The Never, Kaliforniya’da düzenlenen “International 3D & Advanced Imaging Society’s Creative Arts Awards” isimli yarışmada, “2013’ün En İyi 3D Belgeseli”ödülünü kazandı. Ödülü almak için grubun davulcusu Lars Ulrich ve bas gitaristi Robert Trujillo orada bulundular. Ödül töreni sırasında izleyicilere seslenen Lars Ulrich şunları söyledi:

4 yıl önce bu fikir bize geldiği zaman işin bu noktaya geleceğini tahmin etmiyordum fakat filmin kesinlikle 3D olacağını biliyordum. Bu projede bize yaratıcı olmak ve bu yaratıcılığı başka bir biçimde ortaya çıkartma fırsatı verdi. Herkes bu projeye olumlu yaklaştı ve bir çok kişiye ilham kaynağı olduk. Şimdi yeni bir albüm kaydı için enerji topluyoruz.

Film DVD ve Blu-ray formatlarında, dijital ortamlarda ve kutulu olarak 28 Şubat’tan itibaren grubun kendi stüdyosu Blackened Records etiketiyle yayınlanacak. 

Son olarak The Pulse of Radio’ya açıklama yapan Kirk Hammett, ufak bir itirafta bulundu ve filmin daha iyisini yapamadıkları için hayal kırıklığına uğradığını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti “Biliyor musunuz, gerçekten kendimizi bu filmin içinde hissettik ve olmasını istediğimiz her şeyi koyduk” dedi.