Tibet Ağırtan ismini Mavisakal`dan tanıyorum. Rock and roll müziğini sevdiğim için kendimi Mavisakal`a hep yakın hissettim. Tibet Ağırtan`ı Mavisakal ile izlemek nasip olmadı, Dorock konserine solo grubuyla çıktı. Çok sık konser vermeseler de, Tibet Ağırtan isminin bir ağırlığı, kalitesi var. Bu kaliteyi dinlemek, izlemek için 17 Ekim`de Dorock XL sahnesinin önündeydik.

Konser tarihi yaklaşırken, çekilişle 10 davetiye vereceğimizi duyurmuştuk. Kimse dışarda kalmasın diye davetiye miktarında artışa gittik. Kapıdaki isim listesi bugüne kadar gördüğüm en kalabalık listeydi. Konseri izleyen müziksever sayısı tatmin edici düzeydeydi.

Konseri değerli kılan iki unsur vardı. Birincisi Tibet Ağırtan`ın değişmeyen sesini canlı dinlemek. İkincisi ise Hiç Düşündün Mü adlı şarkının relansmanının yapılması. Tibet Ağırtan`ın orkestrası şöyleydi:

  • Bas: Merih Aydın
  • Davul: Levent Bursalı
  • Piyano: Erdem Tonguç
  • Gitar: İlker Gülener

Konser, bir beste bir cover şeklinde ilerledi. Tibet Ağırtan yabancı rock and roll şarkılarında kıvraklığını göstererek dans etmeyi ihmal etmedi. Günün birinci sürprizi, yanlış hatırlamıyorsam Ukrayna`da yaşayan Erdem Tonguç, sadece bu konserde klavye çalmak için Dorock`a geldi. İkinci sürpriz ise Elvis Presley tiplemesiydi. Taklit edenin kim olduğunu bilmiyorum ama son derece başarılı bir performanstı. Hem ses hem de imaj olarak dikkatleri üzerinde topladı. Bu ana kadar çekim yapmayan seyircinin büyük bir kısmı telefonlarını havaya kaldırdı. Elvis sahnedeyken bir kadın izleyiciyi sahneye alıp dans etti.

Dorock XL`nin ses sistemi harikaydı. Çok temiz ses aldık, her enstrümanı ayırt edebilmenin keyfini yaşadık. Tibet Ağırtan da kaliteli ses almak için çok çalıştıklarını söylemişti. Çalışmaların karşılığını alkışlarla aldılar.

Orkestrayı bir bir anlatmayacağım ama İlker Gülener`e kısaca değinmek istiyorum. Gülener`in ön tarafta bir hayran kitlesi vardı, epey destek verdiler. Solo gitarist, samimi tavırlarıyla içten çaldı. Tibet Ağırtan`ın şık giyimi, dansları ve vokal performansı göz doldurdu. Ağırtan, stüdyo kayıtlarında nasıl söylüyorsa canlı performansta da aynısı sergiliyor. Diğer üyeler de gecenin kahramanları arasındaydı.

Gitmek için can attığım konserde umduğumdan fazlasını aldım. Konserden biraz erken ayrıldım. Ben gittikten sonra Taylan Dedeoğlu sahneye çıkmış. Aşağıda canlı performanslardan 3 video var:

Yok:

Hound Dog:

Kıskaç: