Till Daylight isimli Ankaralı grup, hayata geçirmek istedikleri projeler için lokal bir destek almak amacıyla bu konsept konseri tasarlamış. Grubun tasarladığı bu konserin sabit bir giriş ücreti yok, isteyenlerin bağış yapabileceği ve aynı zamanda Till Daylight merch’leri de edinebileceği bu konsere herkesi bekliyor.

Herkesin bu konserde bulunabilmesi için konsere girerken ücret verme zorunluluğunu da ortadan kaldırmışlar.

Kendilerine güvenen grubun ilk single’ının demosuna bu adresten ulaşabilir ve yine aynı siteden gruba bağışta bulunabilirsiniz:

https://www.indiegogo.com/projects/till-daylight-s-first-single-music-video-rock-metal/x/17900568#/

İşte grubun konser hakkında söyledikleri:

“Till Daylight olarak üretmeye ve en iyi halimizi ortaya koymaya çalışmaya devam ediyoruz. noxus’ta çalacağımız bu konserin amacı, en iyi halimizi ortaya koyabilmek ve ürettiklerimizi sizlere sunabilmek için sizlerin desteğini alabilmek. Yıllardır en iyi arkadaşlar olarak birlikte müzik yapıyoruz, bunu yaparken de inanılmaz keyif alıyoruz, fakat şarkılarımızı kaydetmek, bu şarkılara gerçekten kaliteli görseller sağlamak ve yine bunların tanıtımını yapmak masraflı olduğu için zorlanıyoruz.

Gerçekten Dünya çapı klipler, sahne şovları ve şarkılar üretebileceğimize, bunları sizlere, ülkemize ve hatta Dünya’ya kazandırabileceğimize inanıyoruz. Fakat bunu yapabilmek için desteğinize ihtiyacımız var!

Bu konser için biz sabit bir giriş ücreti koymama kararı aldık. Dileyen destek vermek istediği miktarı girerken kapıya bırakabilecek. Ücret KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE zorunlu değil, dileyen herkes gelebilsin ve bu güzel geceyi bizimle paylaşabilsin istiyoruz. Destek vermek isteyenler için de kapıda bırakabilme imkanı hariç, mekanın içinde merch satıyor olacağız. Dileyen merchlerimizden satın alarak da bize destek olabilir ve her zaman Till Daylight’a ait bir şey taşıma fırsatı bulabilir!

9 Mart Cuma akşamı noxus’ta görüşürüz!”

Till Daylight kimdir?

2014’te Sachive Gress adıyla kuruldu. Aynı sene Heavy Notes isimli konser turunu organize etmeye başladı. Sachive Gress ile Heavy Notes kapsamında Lefkoşa’ya ve İstanbul’a konser vermeye gitme fırsatı bulan Till Daylight, Ankara’da verdikleri bir çok konserde Ankara’lı bir çok grupla tanışma ve çalışma fırsatı bulmasının yanı sıra, yine Heavy Notes kapsamında Ayşe Saran gibi isimlerle de çalma fırsatı buldu.

2016’da ismini Till Daylight olarak değiştirdikten sonra 2017’de ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği seçmelerinde seçilen 6 gruptan biri olarak ODTÜ MT’nin Panayır Sahnesi’nde çaldı. Geçtiğimiz Aralık yine Heavy Notes kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara’yı turlayan grup, bunun dışında 23 Aralık 2017 tarihinde Armada festival alanında düzenlenen açık hava festivali “4 Mevsim Ankara Deli Kış Festivali”nde çalma ve Pera, Gripin, Manuş Baba, Ozan Doğulu, Ayşe Hatun Önal gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşma fırsatı buldu.

İlk single’ları Killing Joke, klip çekimlerinin ardından en geç Mart 2018’de dinleyici ile buluşacak.