Till Daylight’ın Yeni Parçası “Killing Joke” Video Kliple Birlikte Yayımlandı

0
143

Ankaralı Türk metal grubu Till Daylight’ın yeni single parçası Killing Joke yayımlandı. Şarkıyı aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Herhangi aklı başında bir insanın bir “Joker”e dönüşmesi için tek gereken şey kötü geçen bir gün değil midir? Till Daylight da işte ilk teklisinde bunu anlatıyor.

Şarkı DC Comics’in aynı ismi taşıyan “Batman: Öldüren Şaka” hikayesinden esinlenerek yapıldı. Bu hikâyede ve şarkıda “kötü geçen bir gün” teması işleniyor.

24 Mart 2018 tarihinde ilk teklisi Killing Joke’u neredeyse bütün dijital müzik marketlerde yayımlayan grup, 17 Mayıs günü şarkının müzik videosunu Youtube üzerinden yayına koydu. Grup, kısa metrajlı albüm çalışmaları ile yoluna devam edecek.

Grup hakkında detaylı bilgi:

Ankaralı grup Till Daylight, 2014 yılında “Sachive Gress” ismiyle kuruldu. Grup aynı yıl Heavy Notes isimli küçük çaplı ve kâr amacı gütmeyen konser turunu organize etmeye başladı. Heavy Notes ile o günkü adıyla Sachive Gress Lefkoşa, Ankara ve İstanbul’da verdiği konserler hariç Ankara’da birçok yerel konser verdi.

2016’da Till Daylight’a dönüştükten sonra grup 2017 ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği ODTÜ MT Sahnesi’nde seçmeler ile seçilen 6 gruptan biri olup bu festivalde çaldı. Aralık 2017’de yine Heavy Notes ile İstanbul, İzmir ve Ankara’da verdiği konserlerin yanı sıra yine aynı dönemde DELİ Ankara Kış Festivali’nde çaldı. Bundan sonra 9 Mart 2018 tarihinde “Kickstart Us!” isimli yardım konserini düzenledi ve albüm çalışmaları için bu konserde onlarca seveninin maddi ve manevi desteğini alarak yoluna devam etti. Bunun sonrasında Türkiye’nin en temelli ve sürekli metal meeting’lerinden Heavy Stage’in 6.66 festivalinin ilk gününü açan grup, an itibariyle albüm çalışmalarına başladı.

Lise günlerinden beri birlikte müzik yapan ve şu an üniversite 3. Sınıf öğrencileri olan grup elemanları, kendi tarzlarını progresif rock ve metal, hard rock, alternatif metal ve o an canları hangi tarzda müzik yapmak isterse o tarzın harmanlanmış hali olarak anlatıyor.