Tom Araya, Dave Lombardo`nun Gruptan Ayrılış Hikayesini Anlattı

0
133

Slayer, Dave Lombardo`lu kadrosuyla kült albümlere imza attı. Lombardo`nun gruptan ayrılması hayranları üzse de zaman zaman tekrar gruba dahil oldu, kayıtlar yaptı. Tom Araya`ya son röportajında Lombardo ile ilgili sorular soruldu. Tom`un cevabı şöyle:

Dave Lombardo`yla ciddi sorunlar Paul Bostaph`ın gruptan ilk ayrılmasından sonra ortaya çıktı. Dave geldi ve birkaç turnede çalabilirim dedi. Bunu yapmamız gerektiğini düşündük, kontrat sunduk. Kim olursa olsun, herkesi mutlu etmek için kontrat yapılması gerekir. Bunun dışında, uzun yıllardır bizle çalmadığı için zamana ihtiyacı vardı.

Dave anlaşma şartlarını beğenmedi, çok sinirlendi. Grup içinde ufak tartışmalar çıktı. O`nu grupta istiyordum, ikinci kez anlaşmayı imzalamasını ve yola devam etmemiz gerektiğini söyledim. Başka planları varmış. Sonra O`na telefon açtık ve bittiğini söyledik. Büyük gruplarda bu tip sıkıntılar dışarıya kötü bir imaj verebiliyor. Bu anlaşmazlıkları sürdürmenin anlamı yok. Slayer`da davul çalabilecek çok yetenekli isimler var. Birini buluruz diye düşündük, ardından Avustralya`daki konsere doğru yola çıktık. Dave de kendi yoluna gitti.

Dave Lombardo hakkında kötü bir şey söylemekten nefret ederim. Çünkü güzel işler yaptık. Slayer`ın bugünlere gelmesinde O`nun da payı olduğu bir gerçek. Ama o zamanlar bizi dışarıya kötü gösteriyordu, anlaşma şartlarını beğenmiyordu, bizi oyalıyordu. Belki de grupta çalmamak için bunları yaptı, bilemiyorum. Bu olaylar üst üste gelince Dave`in çalmasında ısrarcı olamazdık.

Tom Araya Paul Bostaph hakkında da şunları söyledi:

Paul Slayer`ın davulcularından biridir. Eğer Dave ile az önce anlattığım olayları yaşamasaydık, hala grupta olurdu. İkisiyle de keyifli albümler yaptık. Paul ile aramız iyi, böyle devam ediyoruz.

Slayer`ın yeni albümü Repentless 11 Eylül`de yayımlanacak. Albümden paylaşılan single`lardan Repentless en çok beğenilen şarkı oldu.