Thrash metal devi Slayer, yeni albümü Repentless`ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Grubun vokalisti Tom Araya, Noisey’ye verdiği röportajda çok çarpıcı ifadeler kullandı. İlk başlarda herkesi şaşkına çeviren açıklamalar yapan Araya, daha sonra şaka yaptığının anlaşılmasıyla rahat bir nefes aldırdı.

Öncelikle gelen ‘ölümden korkuyor musun?’ sorusuna yanıt olarak şunları söylemiş:

Hayır, ölümden korkmuyorum. Benim asıl korkum, ben gittikten sonra aileme ne olacağı. Onları geride bırakmaktan korkuyorum. Çünkü öldüğünüzde insanlar ardınızda kalıyor ve bambaşka bir yere gidiyorsunuz.

Slayer’ın hayatını nasıl etkilediği yönünde gelen soruya ise Tom şöyle yanıt vermiş:

33 yıllık, aslında buna 29 yıl demek daha doğru olacak, çalışma, seyahat ve turlamanın ardından söyleyebileceğim şey… Bu sadece yorucu… İnsanlar bunun için ‘oh ne kadar da eğlenceli olmalı’ şeklinde düşüncelere kapılıyorlar, eğer ayakkabılarımın içerisinde siz olsaydınız inanın farklı düşünürdünüz.

Gelecek ile ilgili soruya ise alıştığımız şekilde şakacı bir şekilde giriş yapan Tom Araya; ‘emekli olduğumda bana Burger King’de iş verin, bir miktar ekstra paraya ihtiyacım olacak, sosyal sigorta primim de yatmadı zaten’ dedikten sonra ciddileşerek ‘kısa süre önce Repentless’ı kaydettik ve ben ruhumu 4-5 yıl için sattım.‘ dedi. 

Gerek sahnede gerek sahne dışında eğlenceli mizacıyla hayranları tarafından çok sevilen Tom Araya görünüşe göre Slayer’dan bıktım derken de yeni albüm kaydetme sürecinin zorluğuna değinerek yine bir şaka yapmış. Umarız Tom Araya, Kerry King -hıyarı- gibi antipatik hareketler yapmak yerine gençliğinden gelen bu eğlenceli mizacını korumayı sürdürür.