Black Sabbath`ın son bir turne yapacağını bekliyorduk fakat turne tarihlerinin yeni yılın ilk ayında olacağını tahmin etmemiştik. Tony Iommi`nin Birmingham Mail röportajında grubun neden acele ettiği aydınlatıldı:

Vücudum lenfoma (bağışıklık sisteminin urları) ile savaşmaya devam ediyor. Bu hastalıkla ölene kadar mücadele etmek zorundayım. Artık eskisi kadar güçlü kalamıyorum. Şartlar gösteriyor ki, müziğe son vermem lazım. Turne programımız yoğun. Her yere gitmek istiyoruz. Bu turne gerçekten son olacak. Bir daha Black Sabbath adı altında, solo olarak veya başka bir grupla konser vermeyeceğim.

Yaklaşık 50 yıldır müziğin içindeyim. Güzel anlar yaşadım ama yolun sonunu görebiliyorum. Gezmeyi, sahneleri, gitarları hala seviyorum. Bunlar benim yaşam tarzımı oluşturuyor. Elimde olsa devam ederim fakat vücudum izin vermiyor. Bilirsiniz, her güzel şey bir gün biter.

Iommi, grubun son turnesindeki kadrosunu şöyle değerlendirdi:

Bill Ward`ın ismi çok geçiyor. O`nunla irtibattayım, kişisel bir problemimiz yok. Çalıp çalmaması kendisine bağlı. Ozzy, ben ve Geezer dışında şu an için Tommy Clufetos öne çıkıyor. Bir öncesi turnede Tommy iyi iş çıkartmıştı.

Black Sabbath`ın final turnesi 20 Ocak`ta Omaha`dan başlıyor. Yaz aylarında da Avrupa konserleri gerçekleştirilecek.