Tony Iommi’ye, geçen yıl Coventry Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verilmişti. Üniversite ile ilişkilerini ilerleten Iommi, Coventry Üniversitesi’nde, 2014 güz döneminde öğrencilere müzik dersi verecek. Eğer iki taraf gidişattan memnun olursa bahar döneminde de Iommi ders vermeye devam edecek.

Üniversite’de sanat ve kültür yönetmeni olan Dr. Geoff Willcocks şunları söylüyor:

Tony ile öğrencilerin etkileşimini izlemek bir ayrıcalık olacak. Tony inanılmaz çalışmaları olan birisi. Bu çalışmalarını öğrencilere doğrudan aktarabilecek. O bir rock ikonu. Dünyada O’nu örnek alan çok insan var, özellikle genç müzisyenler. Uluslararası alanda saygı gören biriyle çalışacak olmak, biz hocalar için de heyecan verici olacak.

Sahne sanatları bölüm başkanı Dr. Sara Reed:

Tony ile çalışacak olmak büyük bir onur. Kendisiyle sadece güz dönemi için anlaşıldı fakat taraflar memnun kalırsa bahar döneminde veya daha uzun yıllar Tony burada olabilir. Büyük bir müzik kariyeri, inanılmaz tecrübeleri olan birisinin öğrencilerimize ders verecek olması üniversitemize artı değer katacağına inanıyorum. Başta müzik eğitimi gören öğrencilerimiz Tony ile yakın temasta olacaklar ve birçok şey öğrenecekler. Güz dönemini iple çeken öğrencilerimiz var.

Tony Iommi, güz döneminde şarkı ve kompozisyon becerileri dersi verecek.