Trivium Vokalisti Sesini Kaybetti, ABD Turnesi İptal Oldu!

0
163

Bir metalcinin başına gelebilecek en büyük tehlike boğaz sorunudur. Ne yazık ki bu Trivium’un vokalisti Matt Heafy’nin başına geldi. Geçen haftaki Rock on the Range Festivali’nde sesini kaybetti.

Sesinin patlamasından sonra Heafy’nin doktoru, bir kaç hafta sessiz olması gerektiğini söyledi. Bu da demek oluyor ki Trivium, Rocklahoma da dahil olmak üzere bir çok konserini iptal ediyor.

Hayranlarına bir mesaj ile bu durumu bildiren Heafy, mesajında sesinin rahatsızlanmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirirken, doktorunun ona iki hafta sessizce oturması gerektiğini söylediğini ve bu yüzden konserleri iptal etmek zorunda kaldıklarını bildirdi. Hayranlarından, kendisine inanlardan ve özellikle grup arkadaşlarından özür dileyen Heafy, Avrupa turnesi başlamadan önce sesinin düzelmesi için her şeyi yapacağını söyledi.

Trivium’un Avrupa turnesi 31 Mayıs’ta, Nijmegen, Hollanda’da başlıyor. Ayrıca 5 Temmuzda gerçekleşecek Mayhem Festivali’nin de parçası olacaklar. Ve hatırlatalım ki grup Hi-Voltage Festivali ile 22 Haziran’da ülkemizde konser verecek.

Grubun son albümü Vengeance Falls geçen sene piyasaya çıkmış ve Bilboard 200’e 15. sıradan girmişti.