Trivium`un yeni davulcusu Paul Wandtke oldu. Wandtke, grupla ilk konserini 5 Aralık akşamı Meksika’da düzenlenen Knotfest’de gerçekleştirdi.

Grubun frontman’i Matt Heafy, konuyla ilgili olarak daha önce şunları söylemişti: “Çok kısa ve net anlatacağım. Yaptığımız her değişiklik, her yenilik, Trivium’un hayatta kalabilmesi için gerekliydi ve öyle olmaya devam edecek.”

Eskiden grubun menajerliğini üstlenen Matt Heafy’nin babası Brian Heafy, Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:

Paul Wandtke’i sizlerle tanıştırmaktan onur ve şeref duyuyorum!Paul ve ben Trivium’un bira tatma etkinliğinde beraberdik, kendisi şahane biri.

Biliyorum ki Matt, Corey ve Paolo, Paul’un ekibe girmesi konusunda çok heyecanlılar. Harika bir zamanlamayla gelen Paul muhteşem bir enerjiye sahip. Çalışmaktan çok zevk alıyor. Umarım her şey yolunda gider.

Bildiğiniz üzere 99 yılından beri çok sayıda davulcu gelip gitti. Standartlara bağlı kalmadan, grubun ve davulcunun iyiliği için bu kararları verdik. Asla kişisel bir sorun olmadı.

Wandtke, Trivium`dan önce ünlü Rock of Ages müzikalinde ve Smashing Pumpkins`de çalmıştı. Knotfest’i ön taraflardan izleyen bir Trivium hayranı, 15 dakikalık video çekmiş. Yeni Trivium’un ilk performansı: