Türk Gitar 1 Eylül 2013`te yayın hayatına başladı ve kısa sürede en çok ziyaret edilen rock ve metal sitesi konumuna geldi. İlk başlarda enstrüman incelemelerine ve teknik bilgilere daha çok yer verirken zaman içinde güncel haberlerin daha çok takip edildiğini gördük ve o yöne doğru bir yönelim söz konusu oldu.

Dış basında yer alan haberleri Türkçe olarak sunmak bizim ana hedeflerimizden biri. Yabancı grupların yanında yerli grupları ayırt etmeden paylaştık. Yazdığımız yerli grup haberlerinin etkili olmasının en büyük etkeni yabancı gruplarla aynı sayfada yer alıyor olmaları ve onlara da aynı özeni, titizliği göstermemiz. Bunlara ek olarak, birçok etkinliğe destek olduk. Büyük, küçük demeden bizden yardım isteyenleri geri çevirmedik. Bu nedenle Türk Gitar sadece bizim yönettiğimiz bir sayfa değil, sizin de istek ve yönlendirmelerinizle yol alan bir platform.

Facebook, Instagram, Twitter ve web sitemizde şu an ne yapıyorsak üstüne koyarak devam edeceğiz. En kısa zamanda videolu içeriklere geçiş yapmayı düşünüyoruz. Facebook üzerinden yaptığımız canlı yayınları artırmak istiyoruz. 2017 için de planlarımız var. Yapmamız gereken çok şey olduğunun farkındayız. Heyecan ve istekle bunları gerçekleştirmek için şimdiden çalışmaya başladık.

Eylül sonu veya Ekim başında bir etkinlik organize edeceğiz. Herkese açık olan bu etkinlikte sizlerle buluşup tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz. Detayları daha sonra yazacağız.

Künyede ismi yer alan arkadaşlarımıza ve siz değerli okurlarımıza teşekkür ederim. Düşüncelerinizi ve isteklerinizi her zaman bizimle paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere m/