Ülkemizin başarılı metal gruplarından Saspent’in ilk stüdyo albümü “Constant Times” 9 Ekim tarihinde 3 Adım Müzik ve Netd Müzik aracılığıyla Apple Music ve Spotify başta olmak üzere 200’e yakın dijital platformda yayımlandı.

Albümün ilk single parçası “I’ll Bring Your Toy Back”, video klibiyle birlikte 10 Mart 2017 tarihinde yayımlanmıştı. Bu video klip, albümün yayımlanmasının ardından Netd isimli Youtube kanalı üzerinden yeniden paylaşıldı.

Netd bildiğiniz üzere daha çok pop ve türevi yeni şarkıların yayımlandığı bir Youtube kanalı. Saspent’in brutal vokal içeren sert parçası, bu kanalda yer alan pop müzik dinleyenleri tarafından ağır bir eleştiri ve negatif yorum yağmuruna tutuldu.

Çok acımasız ve Türkiye’nin müzikal anlamdaki seviyesini gözler önüne seren bu yorumların ardı arkası kesilmiyor. Rock ve metal dinleyicileri olarak bu klibe ve şarkıya sahip çıkmamız gerekiyor.

Belki de Youtube tarihinde ilk defa, popçular ve metalcilerin karşı karşıya geldiği bir durum var ortada. Destek çıkmalıyız.