Pilgrim’s Paradox 2014 yılında gitarist “Yıldırım Kıratlıoğlu” ve klavyeci “Umutcan Güney” tarafından kuruldu. Vokalde “Murat Özgen Özkan”, bas gitarda “Erkin Aydin” ve davulda “Oguz Dindar” ile 2014 yılının sonlarına doğru son şeklini alan grup “Grumpy” adı altında Ankara bar çevresinde konserlere ve programlara başladı.

Özellikle 60’lar sonu ve 70’ler başının Blues tabanlı rock gruplarının parçalarının enerjik yorumlarıyla tanındılar. 2015 yılında grup ismini “Flash and the Gang” olarak değiştirip beste çalışmalarına yöneldi. Bu sırada grup bu ismin de kendilerini pek yansıtmadığını düşünerek “Pilgrim’s Paradox” ismini aldı. Uzun provalardan sonra Kasim 2016’da Mirage Stüdyolari’nda 4 şarkıdan oluşan ilk EP’lerinin kayıtlarına başladılar.

Ayhan Aydın, Uğur Karaman ve Bulut Gör’ün değerli katkılarıyla kayıt ve miks aşamasını sonlandıran grup, 2017 yazına doğru Bruce Springsteen, Miles Davis gibi isimlerle çalışmış olan “Scott Hull” ile de mastering aşamasını tamamladı. Gruba bir şarkıda hem Heavy Sky ile hem de solo olarak çok başarılı işlere imza atmış, muhteşem ses Batu Akdeniz eşlik etti.

Albümün kapak tasarımını Ahmet Doğukan Başöner’in yaptığı “Sunset Odyssey” adlı EP 14 Ağustos 2017’de tüm dijital platformlarda yayınlandı. Tarz olarak eklektik bir yapısı bulunan EP’de Blues, Hard Rock, Folk ve Jazz etkileri çerçevesinde bir Rock müzik sunan grubun müziği Johnny Winter, Rolling Stones, Black Sabbath, Wishbone Ash, Allman Brothers Band, The Marshall Tucker Band, Deep Purple, Led Zeppelin ve Humble Pie gibi grupların müziklerinin izlerini taşımaktadır.

EP’ye iTunes üzerinden ulaşmak için buraya tıklayınız.