Padme, 24 Nisan 2015`te temel amaçları eğlenmek ve yaptıkları müzikten keyif almak olan arkadaşlar Toprak, Orhan ve Ahmet tarafından Boğaziçi Üniversitesi`nde kuruldu. Gürültülü ve hızlı müzik yapmaktan zevk alan grup, hemen çalışmalara başladı. 2 Mayıs`ta Boğaziçi Üniversitesi`nde, her bahar müzik kulübü tarafından düzenlenen ve sene boyunca tüm öğrencilerin okuldaki grupları dinlemek için merakla bekledikleri Taşoda Festivali`nde çaldı. Bu konser sonrası olumlu tepkiler alan Padme, kısa sürede İstanbul`da Eski Beyrut, Line, Dorock ve Shaft gibi mekanlarda pek çok kez sahne aldı. Bu konserlerle grubun büyüyen kemik hayran kitlesi oluştu.

Green Day, NOFX, The Ramones, The Misfits ve Blink 182 gibi grupların parçalarını cover yaparak sektöre adım atan Padme, Re-Vizyon adlı ilk EP`sini Haziran 2016`da yayımladı. Grup bu EP`yi şöyle anlatıyor:

Re-Vizyon bizim dinleyenlere sunduğumuz ilk çalışmamız oldu. 5 parçadan oluşuyor. Tamamlanması yaklaşık 2.5 ayı buldu. Sürenin uzaması biraz bizim titizliğimizden kaynaklandı. EP`deki parçalarımız haliyle bizi yansıtıyor: içimizden geldiği gibi, muhalif ve yüksek tempolu. Genel olarak nefret ettiğimiz baskı kültürünü, politik ve sosyal yozlaşmışlığı anlatmaya ve eleştirmeye çalıştık. Bıkkınlığımızı ve sıkıntılarımızı anlatmak istedik.

Spotify üzerinden Padme`nin ilk EP`sini dinleyebilir, Facebook`tan da takip edebilirsiniz.