Günümüzde anlık haberleşmeler için sosyal medyayı kullanmak kaçınılmaz oldu. Sosyal medya insanlar arasındaki mesafeyi azalttı ve istenilen kişiyle iletişime geçebilmek çok kolay. Önce haberciliği dönüştüren sosyal medya, yavaş yavaş müzik piyasasını da dönüştürüyor. Teknolojiyi yakından takip eden gruplar ve müzikle ilgilenenler bu dönüşüme ayak uydurup insanlarla daha rahat iletişime geçebiliyor. Türkiye’de sosyal medya platformlarından Facebook, Twitter, Instagram en çok kullanılanlar arasında. Aşağıdaki liste Twitter ölçü alınarak hazırlandı:

Güven Erkin Erkal

Twitter ve Facebook’tan müzikle ilgili gelişmeleri anında bildiriyor. Bilgisi ve deneyimi sayesinde konserleri, olayları analiz edip takipçileriyle paylaşıyor. 

Hayko Cepkin

Bir milyon küsür takipçinin hepsiyle ilgilenilebilir mi? Hayko Cepkin’in bu konuda üstüne yok. Hayranlarının tweet’lerine elinden geldiğince cevap veriyor ve kalp kırmamaya özen gösteriyor. Hayko Cepkin sadece müzikle ilgili değil, gündemde ne varsa paylaşıyor. Futbol maçı olduğu zaman yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çekiyor. 

Manga

 

Yeni albümle birlikte sosyal medyayı en çok kullanan grubumuz. Albümle ilgili görüşlere anında tepki veriyorlar. Dolayısıyla takipçileriyle etkileşimleri oldukça fazla.  

Model

 

Manga gibi takipçilerinin yazdıklarına önem veriyorlar ve geri dönüş yapıyorlar. Konserden fotoğraflar, videolar anlık olarak paylaşılıyor. 

Necati ve Saykolar

İlk albümünü bu sene çıkartan Saykolar sosyal medyayı kullanarak büyük çıkış yakaladı. Sosyal medyayı akıllıca kullanarak başarı yakalanabileceğini herkese gösterdiler. Saykolar, kullandığı samimi dil ile takipçilerinin yüzünü güldürüyor. Bunun yanında Twitter’dan bütün konserlerine davetiye dağıtıyor. 

Flört

Grupla ilgili bütün gelişmeleri eksiksiz aktarıyorlar. Takipçilerinin sorularına ve yorumlarına önem veriyorlar. 

Cingi

Kişisel hayatını, konserlerini, grubuyla olan işlerini sürekli paylaşıyor. Bunun yanında toplumu ilgilendiren güncel bir olay varsa kendi düşüncülerini aktarmak geri kalmıyor.  

Ayşe Saran

Müzikle uğraştığı kadar blog sayfasını güncel tutuyor. Gündemde olan başlıklarla ilgili yorumlar yapıyor. 

Pentagram

Facebook, Twitter ve Instagram’ı kullanan Pentagram’ın içerikleri güncel fakat takipçileriyle olan etkileşimi oldukça zayıf. Pentagram’ın üst sıralara çıkabilmesi için hayranlarıyla etkileşimde bulunması lazım. 

Duman

 

Konser haberleri ve şarkı sözleri paylaşımı yoğun ilgi görüyor. Ancak, Duman hayranları grup üyeleriyle ilgili de paylaşımlar istiyor. 

Türk Gitar

Bu listede bizim de yerimiz olsun öyle değil mi? Bizi takip etmeyi unutmayın.