GNCFEST, 7 Eylül’de İTÜ Stadyum’da gerçekleştirilecek. Turkcell bu yıl dünya yıldızlarını Türk hayranlarıyla buluşturmak istiyor. Inna, Pharrell Williams ve Rita Ora 7 Eylül’de hayranlarıyla buluşmak için İTÜ Stadyum’da olacak. Festivale yerli gruplardan Manga, Model, Mabel Matiz katılacak. Gün içerisinde DJ’lik yapacak isimler ise Erbil Ellez ve Erim Özşen.

GNCFEST özellikle Pharrell Williams için önem arz etmekte çünkü Avrupa turnesine İstanbul’dan başlayacak. Williams sonraki konserlerine örnek olması ve hazırlık için İstanbul’da büyük bir şov yapmak istiyor.

Manga ve Model yeni albümlerini ilk kez bir stadyumda seslendireceği için iki grup için önemli bir gün olacak.

Dokuzuncu GNCFEST’i geçmiş festivallerden ayıran iki unsur var. Birincisi, 12 saat boyunca kesintisiz müzik çalınacak olması. 7 Eylül günü kapılar 13:00’da kesintisiz müzik zevki için açılmış olacak. İkincisi ise Turkcell’in festivale gelen gnctrkcll’lere interaktif konser deneyimi sunacak olması. Detaylar henüz açıklanmadı.

Turkcell Bireysel Pazarlama Gençlik Segment Direktörü Bahar Uçanlar festivali böyle anlatıyor:

Turkcell olarak 8 yıldır, Türkiye’nin farklı illerinde GNCFEST konserleri düzenledik ve binlerce gnçtrkcll’li ile biraraya geldik. Ancak bu yıldan itibaren GNCFEST’i yılda 1 kez yapılan ve tüm gün sürecek, dev bir müzik festivaline dönüştürdük. Dünyaca ünlü yabancı sanatçılar ve çok sevilen yerli müzisyenler ile GNCFEST’in, gençleri hem müziğe hem de eğlenceye doyuracak, bambaşka bir festival olacağına inanıyoruz.

Festivalin biletleri Biletix tarafından satılıyor. Fiyat listesi şöyle;

Diamond Circle: 300 TL / gnctrkcll İndirimli: 195 TL
Golden Circle: 250 TL / gnctrkcll İndirimli: 160 TL
Tribün 1: 235 TL / gnctrkcll İndirimli: 140 TL
Tribün 2: 180 TL / gnctrkcll İndirimli: 110
Saha İçi: 110 TL / gnctrkcll İndirimli: 75 TL

GNCFEST Rock, pop ve rap müziği bünyesinde barındırdığı için konser alanında her kesimden insana rastlamanız mümkün olacaktır. İyi eğlenceler!