Türkiye`nin en büyük rock ve metal portalı olarak, sizlerle iç içe geçirdiğimiz bir yılın daha sonuna geldik. TG, ilk etapta gitar tabanlı olması planlanan bir projeydi ancak zaman içerisinde kendi kimliğini buldu ve rock ve metal eksenli bir yayın haline geldi. Yaşadığımız süreci dünyaca ünlü rock ve metal portalı Ultimate-Guitar ile birebir aynı olarak görebiliriz.

Geçtiğimiz iki yılda, en iyileri belirlediğimiz anketlerde rock ve metali daha geniş çerçevelerde ele almaya çalışmıştık. Fakat bu yıl yalnızca metal türünü ele almaya karar verdik. Sitedeki kitlenin yüzde 70’inden fazlasının metal müzik haberleri için bizi takip ettiklerini göz önünde bulundurarak bu kararı aldık. 

2015’in En İyilerini Belirlemek İçin Tıkla

2015 Yılı Değerlendirmesi

Bu yıl TG için “rolanti“de geçen bir yıl oldu desek yeridir. İlk 1,5 senemizde, benzer yayınların 5-6 yılda elde ettikleri ziyaret ve görüntülenme sayılarını 2’ye katladığımızı söylemiştik. Bu durumda herhangi bir değişme olmadı. TG Dükkan’a ağırlık vermemiz ve ilk kurumsallaşma çabalarımız, içerik olarak bir adım öteye gitmek konusunda bizi biraz yordu diyebilirim. 2015 yılı, 2014 yılına nazaran bizim açımızdan içerik anlamında verimsizdi. Buna rağmen gücümüzden bir şey kaybetmedik ve sosyal medya gücümüz her geçen gün artmaya devam etti. Sadık takipçilerimize teşekkür ederiz.

2016 yılında bizi oldukça heyecanlandıran bir kaç girişimimiz olacak. Bu girişimler için ön çalışmalara başladık. Türkiye’nin en büyük metal kitlesini elinde bulunduran web platformu olarak, bu misyonu bir üst noktaya taşımak adına yeni bir sektöre adım atacağız. TG Dükkan devamlılık anlamında sınıfta kalan ve zaman içerisinde sessizliğe gömülen bir proje olsa da, ticari anlamda çok iyi dostluklar ve destekçiler edindik. Bu destekçilerimizden gelecek finansman ile Türkiye’deki metalcileri çok sevindirecek bazı girişimlerimiz olacak.

İnternet yayıncılığının günden güne “video” tabanlı içeriklerle bezenmeye başladığını görüyoruz. Bu çerçevede liste ve özel içeriklerimizi Youtube kanalımız üzerinden yayınlayacağız. Hatta ofis ortamımızda güzel bir stüdyo ortamı oluşturarak, haftalık programlar yapmayı planlıyoruz. Haber ve listeleme konusunda birincil referanslarımızdan olan Loudwire’ın getirdiği yenilikleri Türkiye’ye getireceğiz.

2016 yılının hem sizler hem de bizler için güzel bir sene olmasını umuyorum.