Klasik anketler sanıyorum ki herkes sıkıldı. Türk Gitar olarak farklı bir yöntem ile Türkiye’nin en iyi gitaristini belirleyeceğiz. Loudwire’ın benzer bir formatta düzenlediği beğeni toplayan bu yöntemi ilk defa sizler için kullanmaya karar verdik.

Format tam olarak şöyle: Türkiye’nin en önemli 32 gitaristini belirleyip 2 gruba ayırdık. Daha sonra bu 2 grubu kendi içinde eşleştirdik. Tamamen rastgele hazırlanan bir çekiliş ile bu eşleşmeleri sağladık. Eşleşmeleri her gün bir anket şeklinde (Cem Köksal vs. Barış Benice gibi) sizlere soracağız ve anketin sonucunda kazanan gitarist bir üst tura çıkacak. “Deathmatch” tarzı bir sistem ve NBA Play Off’larında kullanılan formatın aynısı diyebiliriz.

İlk turda her gün bir yeni eşleşmeyi, diğer turlarda ise 2 günde bir yeni eşleşmeyi sizlere anket olarak sunacağız. Yaklaşık 1,5 ay sürecek olan bu maratonun sonunda Türkiye’nin en iyi gitaristini belirlemiş olacağız. Eşleşmeler aşağıda yer alıyor. 

Not: Eşleşmelerle ilgili “o gitaristin tarzı onunla aynı değil ki” tarzı yorumlar yapacağınızın farkındayım fakat bu anketin eğlence tabanlı olduğunu unutmayın. Şimdiden anlayışınız için teşekkürler.