Çin`in Doğu Türkistan`da yaşayan Türklere yaptığı zulümler Türkiye`yi yakından ilgilendiriyor. Yapılanlara sessiz kalınmadığının anlaşılması için bazı vatandaşlarımız Çinli oldukları düşüncesiyle başkalarına saldırdı. En son hedef bir Çin lokantasıydı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ülkücülerin geçtiğimiz hafta saldırdığı Çin lokantası ile ilgili şunları söyledi:

Bu tür eylemleri başka amaçlara taşıyan provokasyon olayları çok yaygındır. Televizyonlarda anlattım; bozkurt işareti ile heavy metal işareti birbirine çok benziyor. Küçük bir fark var arada. Lokantadaki bir kişiyle bizim ne alakamız var? Ama iki-üç insanı yönlendirip provokasyon yapmak kolay.

Bunlar genç çocuklar. Birisi sürükler, bunlar da arkasından gidebilir. Hem Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz… Baktı ki ikisi de çekik göz… Fark eder mi efendim?

Bahçeli`nin bu sözlerinden sonra sosyal medyada Ekmeleddin İhsanoğlu`nun devil horns capsleri hızla paylaşılmaya başlandı. Akşam saatlerinde de heavy metal Twitter`da TT listesine girdi.