Beatles’ın ilk ünlü olduğu zamanlardan beri “Size göre John Lennon mı yoksa Paul McCartney mi?” sorusu yıllardır soruldu ve sorulmaya devam ediyor. Bu videoda 550 ünlü cevapları ile beraber yer alıyor.

ABC News Radio, videoyu Scared Goose Productions tarafından hazırlanmış bir şekilde buldu ki aşağıda videoda da görebilirsiniz; neredeyse 10 yıl önce yapılmış röportajların bile yer aldığı videoda aktörler, müzisyenler ve daha pek çok ünlü iki Beatle arasında seçim yapıyor. Videoda; Metallica, Tom Hamilton (Aerosmith), Black Sabbath, Robby Krieger (The Doors), Robbie Robertson (The Band), Ed Sheeran, Dwayne “The Rock” Johnson, Lady Gaga, Justin Bieber, Oasis, Nickelback, Paramore, PSY, The Quarrymen, Adam Lambert gibi isimler ve fazlası yer alıyor.

Kimi cevaplar tek sözcükten oluşurken kimileri uzun cümlelerden oluşmakta ki bu da Lennon hayranlarının daha hızlı ve tek kelime ile cevap verdiğini, McCartney hayranlarının ise daha açıklayıcı cevaplar verdiğini gösteriyor.

SPOILER

Videoyu izlemek istemeyenler için işte size istatistikler: 282-196 gibi bir skorla Lennon, McCartney’i yendi. 50 kişi ya cevap vermedi ya da ikisinin de harika olduğunu söyledi; buna karşın 15 kişi Harrison ve 4 kişi de Ringo Starr cevabını verdi. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Ve aynı soruyu bir de biz soralım: sizce kim? John Lennon mı yoksa Paul McCartney mi?